امروزه با فراگيري روز افزون اينترنت و فضاي مجازي ، سيستم هاي کسب درامد آنلاين نيز محبوبيت زيادي پيدا کرده اند. يکي از اين سيستم ها ، همکاري در فروش يا افيليت مارکتينگ ( affiliate-marketing ) است که بوسيله آن مي توان با سرمايه اوليه ناچيز و حتي در منزل به درامد فوق العاده اي رسيد.به بياني ديگر، شما ميتوانيد بعد از کمي آموزش و بدون داشتن  محصول، اقدام به فروش کنيد ومتناسب با آن پورسانت خود را دريافت کنيد. اين افراد بازاريابي واسطه اي براي کسب و کارها انجام مي دهند و از اين فضا به در امد مي رسند. 


نحوه عملکرد سيستم همکاري در فروش چگونه است ؟


در ابتدا بايد براي هر بازارياب لينک مشخصي از سايت مربوطه تعريف شود تا هر سفارشي که توسط او ثبت ، ارسال و يا مرجوع ميشود ، قابل پيگيري و مشاهده باشد .مقدار پورسانت تعيين شده و همينطور شرايط پرداخت آن براي هر شرکتي متفاوت است . به همين دليل در ادامه به بررسي شرايط همکاري در فروش چند شرکت مختلف مي پردازيم :


همکاري در فروش ديجي کالا


اولين مرحله براي آغاز فعاليت در سيستم کسب درآمد ديجي‌کالا، ايجاد حساب کاربري است. پس از تکميل ثبت نام و فعالسازي حساب کاربري، لازم است پروفايل خود را تکميل نماييد، اين اطلاعات شامل اطلاعات هويتي و همچنين اطلاعات بانکي شما براي واريز درآمد ماهانه مي‌باشد. پس از آن شما بايد رسانه خود را در سيستم ثبت نماييد تا کارشناسان فني شرکت آن را بررسي نمايند و بعد از تاييد آن، بتوانيد فعاليت خود را آغاز کنيد. بعد از تاييد رسانه، شما بايد لينک‌هاي مخصوص هر رسانه را توليد کنيد و در رسانه‌ي خود به اشتراک بگذاريد تا بتوانيد درآمد کسب کنيد.


نحوه پرداخت کميسيون به چه صورت است ؟


حداقل زماني که براي پرداخت کيمسيون بايد سپري شود 14 روز بعد از خريد مشتري و رسيدن کالا به دست او ميباشد تا مطمئن شوند کالاي خريداري شده مرجوع نميشود. همچنين اگر مشتري هنگام خريد از کد تخفيف استفاده کند ،طبق قانون مبلغ تخفيف از مبلغ کميسيون شما کسر ميگردد و همين مورد درآمد شما را صفر ميکند .


براي دريافت کميسيون خود و تسويه حساب ، در قسمت امور مالي سه قسمت وجود دارد :  • قسمت اول : درآمد قطعي شده است و براي اينکه بتوانيد تسويه کنيد ، مبلغ ،آن بايد حداقل به 200 هزارتومان برسد.

  • قسمت دوم : تعداد سفارشات قطعي شده است که در اين قسمت کل سفارشات قطعي شده ما را نشان ميدهد. يعني سفارشاتي که ارسال شده اند و در انتظار 14 روز زمان براي قطعي شدن مي باشند.

  • قسمت سوم : مجموع درآمد که شامل درآمد تسويه شده ، درآمد تسويه نشده و درآمد بالقوه ميباشد.شما در ازاي تمام کالاهاي موجود در سبد خريد کميسيون دريافت خواهيد کرد، اما مبلغ آن بسته به نوع کالا متفاوت است. اين درصد ها در سطح بندي‌هايي( برنزي-نقره اي-طلايي)  که براي هر کس در نظر گرفته شده نيز از 1تا 11درصد متغير است. متقاضيان مي توانند به قسمت تعرفه کميسيون ها در پنل کاربري خود مراجعه نماييد وتعرفه کميسيون هاي مربوط به هر دسته بندي کالا را مشاهده نماييد


همکاري در فروش آفکده


فروشگاه اينترنتي آفکده به محض تحويل کالا به پست ، تا 70درصد پورسانت را پرداخت مي کند. انبار اين فروشگاه در شرکت پست قرار دارد، در نتيجه ارسال مرسولات نسبت به ساير فروشگاه هاي اينترتي از سرعت بيشتري برخوردار است.به عنوان مثال در بحث همکاري در فروش کتوني ،به علت ارسال سريع و تنوع زياد کالا انتخاب اين شرکت ميتواند براي کسب و کارشما مفيد باشد. همکاري با اين شرکت را مي توان به عنوان يکي از بهترين روش ارسال محصولات فروشگاه اينترنتي دانست.


نحوه دريافت پورسانت به چه صورت است ؟


حداقل مبلغ دريافت کميسيون ، 50 هزارتومان ميباشد و تسويه آن روزانه است . يعني فرداي هر روزي که درخواست دريافت وجه بدهيد ، فرداي آن روز کميسيون شما به حسابتان واريز مي گردد.لازم به ذکر است که  پورسانت تمامي کالاهاي آفکده 10 الي 12 درصد ميباشد.


جالب است کمي با نحوه ارسال محصولات توسط اين فروشگاه هاي اينترنتي به مشتريان نيز اشنا شويم:


شرکت هاي پستي براي فروشگاه هاي اينترنتي خدماتي مانند سرويس درب به درب يا همان سرويس پستي cod(Cash On Delivery) را ارائه مي دهند که در جهت افزايش اعتماد مشتري و در نتيجه افزايش رضايت آن نقش به سزايي دارد. در ادامه اين مقاله به مزايا و معايب اين سرويس پستي ميپردازيم:


مزاياي سرويس پرداخت درب منزل پست  • اين روش براي افرادي که مي خواهند پيش از تحويل محصول ابتدا آن را بررسي کنند و سپس وجه آن را پرداخت کنند ، بسيار مناسب است. پرداخت در محل براي اين دسته از افراد مزيت بزرگي محسوب مي شود.

  • مزيت بعدي پرداخت در محل براي آن گروه از افرادي است که کارت اعتباري يا رمز دوم ندارند. زيرا آمار نشان ميدهد سالانه تعداد کثيري از مردم به علت نداشتن يا فراموش کردن رمز دوم عابر بانک خود ، خريد آنلاين خود را لغو کردند.

  • براي جذب مشتريان بيشتر، سرويس پستي COD توسط اکثر سايت ها و فروشگاه هاي آنلاين ساپورت مي شود ، تا افرادي که نمي خواهند اطلاعات محرمانه کارت اعتباري شان فاش شوند نيز خريد آنلاين خود را انجام دهند.


معايب سرويس پرداخت درب منزل پست  • گاهي اوقات برخي از محصولات برگشت داده مي شوند و خريدار به هردليلي محصول را قبول نمي کند و به مامور پست يا پيک برميگرداند.

  • از ديگر معايب اين روش اين است که  گاهي اوقات سفارشات تقلبي وجود دارد ، زيرا در سرويس پستي COD هيچ تعهدي براي خريد وجود ندارد و اين يک ضرر براي فروشگاه محسوب مي شود.

  • اگر محصول با تاخير به دست مشتري برسد ، برخي افراد بسته را قبول نمي کنند و اين يعني هزينه برگشت کالا به عهده فروشگاه خواهد بود.


با انجام  اقداماتي مانند هماهنگي با مشتري از طريق تماس يا ارسال پيامک پيش از ارسال محصول ، مي تواند خريدهاي تقلبي يا ساير مسائل و مشکلات مربوط به COD را به حداقل برساند.  همچنين برگشت محصول به مامور پيک يا پست بايد کاملا ممنوع شود و مامورآن پست نيز بايد کاملا توجيه شده باشند که شرکت هاي پستي براي فروشگاه اينترنتي کار مي کنند و اين قبيل خدمات از طرف آنها پشتيباني نمي شود.


در اين بين، شرکت هاي پستي بسياري هستند که از اين روش ارسال حمايت مي کنند وهرکدام از اين ارايه دهندگان خدمات پستي بسته به مسافت، وزن و نوع کالا سرويس ها و قيمت مخصوص خودشان را دارند. از نکات قابل توجه در انتخاب اين واحد ها براي پست فروشگاه اينترنتي شما مي توان به موارد زيراشاره کرد:


1-قابليت استفاده از سرويس پستي cod


2-نحوه تسويه با مشتري


3- امکان انبار داري فروشگاه اينترنتي (انبار داري لجستيک)


4-گستره سرويس دهي در بين شهرها و روستاهاي سطح کشور


5-عوامل موثر در هزينه ارسال مانند وزن و ابعاد کالا، ترافيک بين شهري و مسافت بين مبدا و مقصد


6- حمل و نقل فروشگاه هاي اينترنتي


 شرکت پستي صدرچندين سال است که در زمينه قرارداد با پست در براي ارسال کالا در سراسر کشور مشغول به فعاليت است و در حال حاضر ارسال چند تا از بزرگترين فروشگاه هاي اينترنتي را به عهده دارد. يکي از بزرگترين مزيت هاي صدر،روش پرداخت وجه آن مي باشد که باتوجه به اينک يک شرکت خصوصي است مراحل واريز پول به مراتب سريع تر از شرکت دولتي مانند پست صورت ميگيرد.


پنل حرفه اي صدر اين قابليت را دارد تا به صورت کاملا رايگان سطح دسترسي کارمندان خود را به پنل پستي تعريف کنيد و محدوديت مشخصي براي هر فرد قائل شويد. به علاوه ، اين سرويس در راستاي مديريت بهتر امکان بررسي موجودي انبار، کالاهاي کسري و مرجوعي، کالاهاي پر فروش و بسته هاي اماده به ارسال و همچنين پيگيري آن ها را دارد و همچنين امکان ثبت سفارش پيامکي به متقاضيان وجود دارد.


اميدواريم با مطالعه اين مقاله بتوانيد با توجه به نياز خود بهترين شرکت پستي براي را انتخاب کنيد و سيستم توزيع فروشگاه اينترنتي خود را ارتقاء دهيد.


 


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

کارت مايفر goladarmani Jeremy نصاب ماهواره غرب تهران advertisesoot Renee روشنگري طراوت Trina